Naujienos

AKMENĖ. Du iš trijų, škias…

Paskutinę kovo dieną SK „Kristalas“ veteranai baigė dar vieną krepšinio žygį Akmenėjevėl tapo veteranų krepšinio turnyro „Kam virš 40!!!“ čempionais! Turbūt ir jums kilo klausimas – kodėl turnyro pavadinime tiek šauktukų? Galbūt organizatoriams nuostabą kėlė tai, kad vyrai tokiame amžiuje dar turi tiek jėgų ir noro laimėti bei apskritai dar pabėga? O gal pavadinimą sugalvojęs stebėjosi, kad apskritai tiek gyvenama?;) „Kristalo“ veteranų komanda jau trečią kartą dalyvavo šiame turnyre: prieš du metus tapo čempionais, o pernai liko ketvirti. Pasirodo, parako tikrai dar netrūksta ir ateity dar nepritrūks!

Šiemet šiame tradiciniame turnyre dalyvavo 6 komandos. „Kristalo“ vyrai, lyg planuodami ateitį (kad ateity mus vėl pakviestų), pirmąjį mačą pralaimėjo šeimininkų komandai Akmenės „Cementininkui“. Po to sekė 4 pergalės ir garantuota vieta pusfinalyje. Ten intrigos nebuvo – nesunkiai dukart įveikta „Venta“ –  66:37 ir 84:61. Finale laukė labai stiprus priešininkas „Balsių slėnis“, prieš kurį jau kartą buvo iškovota pergalė.

Didžiojo finalo 1-osios rungtynės buvo atkaklios ir permainingos. Rungtynių įtampa buvo tokia didelė, kad ore buvo galima pakabinti ne tik keletą kirvių, bet netgi Kaziuką – o jis tikrai ne iš lengvųjų. Juodąsias „eiles“ garsiai kūrė treneris Elijus: „Kam aš čia pusvalandį lojau?“, „A galit laiku baudąblia padaryt?“, „Eikit jūs visi NA…!“. Ir čia nebuvo šūksnis „NAMO!“, kaip šaukdavo visiems grįžti į gynybą GRA, apsimetęs trenerio asistentu. Vienu metu įsiutęs treneris buvo net išėjęs – į suoliuko galą… 🙂 Po 2 kėlinių atsilikę 8 taškais, „Kristalo“ vyrai pusiausvyrą atstatė per 3 kėlinį. Ne tik Elijus jau buvo grįžęs, bet ir jo šypsena. Mat 4-ame kėlinyje mūsiškiai priešininkus tiesiog sutriuškino – svarbi pergalė 80:63! Mače sublizgėjo Kazys ir Stasys – pelnė po 22 taškus. Svariai prie pergalės prisidėjo Rolandas B. (14) ir Kęstas (11). Susikrauta persvara atrodė apgaulingai didelė.

Bronzą mažajame finale dramatiškai iškovojo šeimininkai Akmenės „Cementininkas“: pirmąjį mačą pralaimėję 13 taškų skirtumu, antrajame sugebėjo atsirevanšuoti 23 taškais. Mūsų komandos trenerių štabas po šio mačo lyg nujausdami sakė – oi, negerą pavyzdį čia ką tik parodė priešininkams, oi negerą…

Finalo antrosiose rungtynėse po ypač nesėkmingo antrojo kėlinio grėsė katastrofa – atsilikome net 29:51, o tai reiškė, kad po pirmojo mačo turėtas susikrautas pranašumas +17, sumoje tapo deficitu -5! Akurat mažojo finalo pavyzdys įkvėpė priešininkus! Ir čia savo žodį tarė iki tol tylėjęs treneris! Na, OK, OK, meluoju… juk nepatikėjote, kad Elijus iki šiol galėjo tylėti… 🙂 Bet jei rimtai – čia reikia atiduoti duoklę trenerio strategijai, kuris į aikštę metė 4 „mažus“ ir 1 „didelį“, taip ženkliai padidinęs greitį ir dar griežtai visiems pakartojęs pagrindinę mintį gynyboje – „visi keičiamės, tik centras nesikeičia!“. Tai iškart davė vaisių – per pirmas dvi atakas mūsiškiai įsūdė du tritaškius, o 3-ią kėlinį uraganiniu puolimu ir gera gynyba laimėjo 27:9! Pusiausvyra mače buvo beveik atstatyta, o bendras dviejų rungtynių rezultatas jau leido pasijausti saugiau. 4-ame kėlinyje mačo rezultatą buvo pavykę netgi persverti ir atrodė, kad antroji pergalė jau mūsų. Bet keletas nesėkmių pabaigoje  – ir pergalę šiame mūšyje (bet ne kare) rezultatu 73:75 šventė priešininkai. O „karą“ pagal bendrą dviejų rungtynių rezultatą 15 taškų skirtumu laimėjome MES! Čempioniškose rungtynėse blizgėjo Stasys (19 tšk.), Žilvė (14), Rolandas B. (12), Kęstas (9). Reikiamu momentu kaip kometa blykstelėjo Raimis su dviem tritaškiais, kurių vienas – iš krašto nuo lentos! Kaziukas antroje pusėje vos ne džiaugėsi gavęs nedidelę traumą, nes jam sėdint ant suolelio, komandai sekėsi geriau! 🙂

Akmenės turnyro „Kam virš 40!!!“ čempionais tapo: Arūnas Adomaitis, Antanas Akučka, Rolandas Bartaševičius, Raimondas Bernotas, Edmundas Daunys, Stasys Dirmontas, Gražvydas Felinskas, Žilvinas Frejaris, Alfredas Jonuška, Kęstas Kucevičius, Rolandas Orda, Kazimieras Šleževičius, Rolandas Zaveckis ir treneris Elijus Spulginas.

Uždarymo vakaronėje mūsiškiams buvo įteikta čempionų taurė ir „aukso“ medaliai. Į simbolinį turnyro penketuką išrinkti ir apdovanoti du mūsiškiai – Kazys ir Rolandas B.

P.S. Vakarą „kristaliniai“ nusprendė pratęsti pas komandos vadovą Raimį, nes visi iš krepšininkų staiga tapo stalo tenisininkais. Tą vakarą buvo kuriama istorija – Kęstas „nukirto“ nenugalimąjį šeimininką! Kęstas – naujokas komandoje, iš kur jis galėjo žinot (niekas neperspėjo), kad čia buvo pirmas ir paskutinis jo apsilankymas pas Raimį sklepuke! 🙂 Beje, šio teniso turnyro dalyviai namo išvažiavo apdovanoti gan masyviais „medaliais“ – Raimio medžioklių trofėjais, virtusiais „tušonkės“ skardinėmis. 🙂