Naujienos

Europos jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų svarsčio kilnojimo čempionate– du sidabro ir vienas bronzinis medalis!

Veksfordo mieste  (Airija) vyko Europos jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų svarsčio kilnojimo čempionatas. Čia varžėsi čempionai iš 12 šalių – Rusijos, Airijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Suomijos, Kazachstano, Portugalijos, Kroatijos,  Ukrainos.

Lietuvos  rinktinės sudėtyje buvo ir trys trenerio Antano Griciaus auklėtiniai – Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ nariai. Merginų svorio kategorijoje iki 64 kg Europos vicečempionė tapo Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos moksleivė Jolita Vitkauskaitė (16 kg svarstis), o jos komandos draugė Dovilė Griciūtė, kuri mokosi Kuršėnų politechnikos gimnazijoje kėlė 24 kg  svarstį svorio kategorijoje +68 kg ir tai taip pat tapo Europos jaunimo vicečempionė.

Jaunimo grupėje startavęs studentas Nerijus Lenkauskas pirmame veiksme dviejų 32 kg svarsčių stūmime iškėlęs 25 kartus gavo traumą – stiprus dešinės rankos raiščių patempimas. Bet valingas sportininkas tęsė varžybas. Sekančiame rovimo veiksme rovė tik kaire ranka, nes dešine ranka kelti uždraudė gydytojas.

Nerijus išrovė svarstį 58 kartus ir dvikovoje iškovojo trečią vietą. Lietuvos jaunimo komanda užėmė trečią vietą.  Latvijos sportininkai tapo antri, o Rusijos jaunimas užėmė pirmą vietą. Bendroje komandinėje įskaitoje Lietuvos komanda liko 4 vietoje. Varžybos buvo organizuotos šventiškai, smagiai nuteikė jauki varžybų atmosfera, kur kiekvienas sportininkas buvo palydėtas gausiais aplodismentais, o ypač nustebino merginų ir moterų gausa, tai rodo , kad stiprės konkurencija ir dėl medalių teks pakovoti stipriai.

Varžybų metu mus globojo Airijos lietuviai Asta ir Kostas Šimuliai. K. Šimulis taip pat dalyvavo čempionate, tik Airijos komandos sudėtyje, ir svorio kategorijoje 95 kg iškovojo antrąją vietą.

Lietuvių delagaciją sudarė 7 sportininkai ir 2 treneriai, teisėjavę visas varžybų dienas. Sportininkai grįžo gerai nusiteikę, iškovoję medalius, ne ką mažiau smagu, kad Lietuvos rinktinės narys – karo akademijos kursantas Andrius Kubilius tapo Europos čempionu.