Naujienos

Europos jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate – puikūs kuršėniškių pasirodymai!

Kairėje Egidijus Valčiukas. Nuotrauka iš asmeninio archyvo.Sankt Peterburge (Rusija) vykusiame Europos jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate puikiai pasirodė Lietuvos rinktinė, kuri nusileidusi tik Rusijos komandai, iškovojo 2 vietą. Tai geriausias rezultatas per visą Lietuvos jėgos trikovės istoriją.

Sankt Peterburge startavo keturi Kristalo sportininkai. Jaunių rinktinėje Egidijus Valčiukas svorio kategorijoje iki 53 kilogramų pasiekė puikius rezultatus. Pritūpęs su 175 kilogramų štanga jis buvo antras tame veiksme ir 15 kilogramų pagerino savo Lietuvos jaunių ir jaunimo rekordus. Štangos spaudimo veiksme atkaklioje kovoje nugalėjęs Rusijos atletą ir išspaudęs 117,5 kg Egidijus pagerino Lietuvos jaunių ir jaunimo rekordus ir  tapo Europos čempionu. Nedaug jam pritrūko iki Pasaulio jaunių rekordo štangos spaudimo veiksme, kuris  yra 125 kg.

Štangos atkėlimo veiksme E. Valčiukas buvo antras, o trikovėje surinkęs 422,5 kg, 50 kg pagerino Lietuvos jaunių ir jaunimo rekordus ir tapo Europos Jaunių vicečempionu.

Kitas „Kristalo“ sportininkas Lukas Bugys svorio kategorijoje iki 59 kg tapo Europos jėgos trikovės vicečempionu trikovės sumoje surinkęs 392,5 kg. Dar iškovoti trys medaliai atskiruose veiksmuose. Pritūpimo ir štangos spaudimo veiksmuose sidabro, o traukoje bronza.

Jaunimo grupėje startavęs svorio kategorijoje iki 83 kg Mantas Kaniušas, štangos spaudimo veiksme pasiekė naują Lietuvos jaunimo rekordą 205 kg, ir tik atkaklioje kovoje pralaimėjęs kovą dėl antros-trečios vietos, liko ketvirtas šiame veiksme, o galutinėje įskaitoje užėmė 7 vietą.

Kitas Kristalo sportininkas Jokūbas Stasiulis 93 kg. svorio kategorijoje taip pat užėmė 7 vietą, pasiekęs 740 kg. Tai rezultatas viršijantis sporto meistro normatyvą.

Sportininkus ruošė Antanas Gricius, o J. Stasiulį padėjo paruošti Petras Lazdauskas, kuris yra MRU, kur Jokūbas studijuoja, treneris.

Jauniai mus džiugina jau kelis metus. Pernai Čekijoje Europos jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate jaunių komanda buvo penkta, o pasaulio štangos spaudimo čempionate – trečia. Į šiuos pasiekimus svarų indėlį įnešė ir Kuršėnų sporto klubų „Žėrutis“, „Kristalas“ sportininkai. Čekijoje J. Stasiulis jaunių grupėje buvo trečias, o Kaune vykusiame Pasaulio štangos spaudimo čempionate Lietuvos jaunių rinktinės pagrindą sudarė Kuršėnų jaunieji sportininkai, „Kristalo“ sportininkas J. Stasiulis tapo Pasaulio jaunių vicečempionu, o iš penkių geriausių rezultatų, patekusių į komandinę įskaitą, keturi buvo kuršėniškių.