Naujienos

Kasmetiniame 3×3 krepšinio turnyre „Pavenčiai ‘16“ triumfavo akmeniškiai

Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 27 dieną, Kuršėnuose vyko kasmetinis 3×3 krepšinio turnyras „Pavenčiai ‘16“. Šiais metais komandos kovojo 4 grupėse, nes kad ir kaip būtų gaila turnyras sulaukė mažesnio krepšininkų susidomėjimo nei įprastai. Iš viso turnyre šiais metais dalyvavo 20 komandų ir daugiau nei 70 krepšininkų. Turnyro organizatoriai: SK „Kristalas“ ir Pavenčių bendruomenė. Viso turnyro metu žaidėjų ir žiūrovų nuotaiką palaikė vietiniai Kuršėnų DJ‘ai: Vilius J (Vilius Janušauskas), DJ Džiuly (Julius Vielavičius), DJ Bootleg (Enrikas Vaznys), BeLeo (Benediktas Jonuška).

Vaikinų gimusių 1998 m. ir jaunesnių grupėje dalyvavo 6 komandos, kurios pradėjo turnyro kovas nuo pat 12 valandos. Visoms komandoms sužaidus tarpusavyje ir jėgas išsiaiškinus pusfinaliuose bei finaluose paaiaškėjo, kad grupės nugalėtojais tapo komanda „Tramtatam“ (Deividas Ivoškevičius, Stasys Kardašius, Paulius Jurašius ir Nedas Daugmaudis). Kiek netikėtai su vyresniais žaidę SK „Fenikso“ vaikinai pasidalijo kitos prabos medalius. Sidabrą laimėjo komanda „Feniksas II“ (Arijus Auškalnis, Edvinas Daunys ir Erlandas Ševčiukas), o mažajame finale triumfavo ir bronza pasidabino komanda „Feniksas I“ (Aridonas Gasparavičius, Domantas Jakas ir Linas Valackis).

Nuo 14 valandos prasidėjo kovos šeimų ir vyrų grupėse. Šiais metais atgimusioje šeimų grupėje dalyvavo 4 komandos ir aikštelėje virė ne ką mažesnės aistros nei vyrų rungtynėse. Sužaidus rato sistema kiekvienai šeimų komandai su kiekviena paaiškėjo, kad vienodai taškų surinko Jonuškų ir „Daivos sūnų“ komandos. Visgi dėl tarpusavio rungtynių pergalės rezultatu 11:10 taurę į viršų kėlė prieš du metus jau triumfavę Jonuškai (Alfredas, Karolis ir Benediktas). Sidabro medalius laimėjo trys broliai jau minėti „Daivos sūnūs“ (Remigijus ir Martynas Danieliai ir Tautvydas Pagojus). Trečiąja vieta tenkintis turėjo Mockų šeima (Gražvydas, Šarūnas ir Petras).

Pagrindinėje vyrų grupėje gimusių 1997 m. ir vyresnių šiais metais buvo mažiausiai komandų per visą turnyro istoriją – 7 komandos. Jos buvo paskirstytos į du pogrupius ir kovėsi tarpusavyje. Pirmojo pogrupio laimėtoja „Akmenė“ pusfinalyje susitiko su kito pogrupio antroje vietoje likusiais „Naujokais“. Kitame pusfinalyje varžėsi dvi kuršėniškių komandos: antrojo pogrupio nugalėtojai „Afrika“ ir „Gautas iškvietimas“. Po įtemptų rungtynių paaiškėjo, kad finale kovėsi „Akmenės“ ir „Afrikos“ komandos. Svečiai iš Akmenės (Martynas Valters, Rokas Milašiūnas, Edvinas Gricius ir Antanas Bertašius) įrodė savo pranašumą ir laimėjo aukso medalius, taurę ir pagrindinį 90 eurų prizą. Antrieji „Afrikos“ komanda (Gražvydas Mockus, Karolis Jonuška, Egidijus Ralys, Deividas Ivoškevičius) dalijosi 60 eurų prizą ir pasidabino sidabro medaliais. Mažajame finale geriau rungtynių pabaigą sužaidę „Naujokai“ (Matas Damkus, Pranciškus Ručinskas, Domantas Šimaitis, Edvinas Ožemblauskas) iškovojo bronzos medalius ir 30 eurų piniginį prizą, kurį įsteigė SK „Kristalas“.

Rimčiausioje vyrų grupėje, kuriems 35 metai ir daugiau, dalyvavo 3 komandos. Kiek netikėtai abi rungtynes tik vieno taško pranašumu nugalėję komanda „Tie maži“ (Alfredas Jonuška, Edmundas Daunys, Gražvydas Felinskas ir Raimondas Bernotas) tapo šių metų turnyro nugalėtojais. Antrieji tapo komanda „Pavenčiai“ (Elijus Spulginas, Ramūnas Norutis ir Rimvydas Janulis), o trečioji vieta liko komandai „Medus“ (Evaldas Norvilis, Arūnas Adomaitis ir Žilvinas Frejaris).

Kaip ir kasmet turnyro desertu tapo tritaškių konkursas, kuriame šiais metais savo jėgas išbandė 35 dalyviai. Po pirmųjų metimų serijų į finalą pateko penki dalyviai, kurie pataikė po 6 tritaškius iš 10 bandymų. Tai buvo Tautvydas Pagojus, Karolis Jonuška, Edvinas Gricius, Karolis Venclovas ir Nedas Daugmaudis. Po finalinio metimo paaiškėjo, kad Pavenčių turnyro nugalėtoju tapo Edvinas Gricius, kuris finale pataikė taip pat 6 metimus ir neturėjo sau lygių.

Džiaugiamės, kad kiekvienais metais turnyras sulaukia susidomėjimo ir organizatoriai SK „Kristalas“ bei Pavenčių  bendruomenė dėkoja visiems dalyvavusiems, sirgusiems ir prisidėjusiems. Susitiksime kitos vasaros pabaigoje!

Daugiau nuotraukų galite rasti galerijoje SK „Kristalo“ puslapyje facebook‘e!