Naujienos

Kuršėnų „Grafų baldai-KA Saulė“ baigė RKL sezoną 14-oje A diviziono vietoje

Jaunimu paremta komanda
Sezono pradžioje SK „Kristalo“ vadovybė susidūrė su sunkumais renkant pajėgią komandą Regionų krepšinio lygos A divizionui, todėl nutarė tartis su Krepšinio akademijos „Saulė“ vadovais, kad komandoje žaistų geriausi auklėtiniai. Nors komandoje liko Gintaras Kukanauskas, Mantas Jankaitis, grįžo Augustas Pampikas ir prisijungė ŠRVMKL čempionas Gražvydas Mockus, vis tiek dauguma komandos žaidėjų buvo 17-18 metų amžiaus jaunuoliai. Komandai iškeltas tikslas buvo pasisemti patirties bei išlikti RKL A divizione, ką komanda ir padarė.

8 pergalės ir 22 pralaimėjimai
Rungtyniaujant 2 ratais tarp 16 RKL A diviziono komandų Kuršėnų komanda džiaugėsi 8 pergalėmis: 7 namų salėje ir tik 1 pergalė svečiuose. Tarp 22 pralaimėjimų  8 pralaimėjimai patirti 8 taškų arba mažesniu skirtumu, buvo nemažai rungtynių, kai laimėtojas spręsdavosi paskutinėmis minutėmis. „Grafai“ tarp A diviziono komandų lygoje pirmavo pagal išprovokuotas pražangas (vid. 19,9 pražangų per rungtynes) ir buvo 3 vietoje tarp blokuotų metimų (vid. 3,3 blokuoto metimo). Visgi jauna komanda tarp visų 16 komandų išsiskyrė klaidomis, pirmojo vieta ir vidutiniškai 17,3 klaidos per rungtynes.

Komandos lyderiai
Pagal naudingumą pirmas komandoje buvo Augustas Pampikas (14,3 naud. b.), kuris taip pat pirmavo ir pagal išprovokuotas pražangas (vid. 4,2 išprov. praž.) Mantvydas Žukauskas vieną kartą buvo nominuotas savaitės talentu ir ne be reikalo, nes komandoje pirmavo pagal rezultatyvumą (vid. 14,6 taško) bei pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 4,1 rez. perd.) Pirmasis komandoje pagal atkovotus kamuolius buvo Gintaras Kukanauskas, kuris sezono pabaigoje pradėjo demonstruoti puikią formą ir rinkdavo po 7 atkovotus kamuolius bei dvitaškius metimus metė geriausiai komandoje (vid. 60%, 72/120 met.). Kitas komandos „bokštas“ Gytis Neimantas komandoje pirmavo pagal blokuotus metimus (vid. 1,1 blok. met.) Maloniai šį sezoną nustebino Mantas Jankaitis, kuris taikliausiai komandoje metė tritaškius metimu (vid. 34,2% 40/117 met.)

Eurolygos ir Europos čempionas sugrįžo ant parketo vilkintis Kuršėnų komandos marškinėlius
Kuršėnų komanda mirgėjo žiniasklaidos antraštėse, kai į savo gretas prisiviliojo vieną iš Lietuvos krepšinio legendų Mindaugą Žukauską, kuris šiuo metu vadovauja Šiaulių „Šiaulių“ komandai. Veteranas prie komandos prisijungė trejose rungtynėse, kuriose buvo pasiektos trys svarbios pergalės. Šis faktorius labai prisidėjo prie pilnų sirgalių tribūnų Kuršėnuose ir rimto užnugario jaunai komandai, kuriai patirtis žaidžiant su tokio lygio krepšininku turėjo būti neįkainojama.

Svarbiausios pergalės
Tikriausiai svarbiausia sezono pergalė buvo pasiekta paskutiniose rungtynėse Kuršėnuose, kai „grafai“ kovėsi su Akmenės komanda. Per paskutines penkias minutes šeimininkai sužaidė atkarpą 12:0, nugalėjo rezultatu 85:75 ir išsaugojo vietą RKL A divizione. Dar viena saldi pergalė buvo pasiekta lapkričio mėnesio pabaigoje, kai į Kuršėnus atvyko Tauragės komanda. Pergalė 5 taškų skirtumu parodė, kad Kuršėnuose kaitutis nei vienai komandai nebus lengva.

Įspūdinga pergalė metimu per visą aikštę
Pirmajame rate Kuršėnų komandos atstovas Augustas Pampikas sužibėjo išplėšdamas pergalę prieš Biržų komandą namų salėje esant lygiam rezultatui atkovojęs kamuolį ir paskutinę sekundę pataikęs per visą aikštelę. Vaizdo įrašas sparčiai plito internete, o SK „Kristalo“ puslapyje sulaukė daugiau nei 24 tūkstančių peržiūrų.

Komandos vadovas Dainius Bertulis: „Kaip jauna komanda įgijom naujos patirties, pasisėmėm teigiamų dalykų sezono metu.“
Kuršėnų „Grafų baldai-KA Saulė“ komandos vyriausiojo trenerio Dainius Bertulio paklausėme, kaip jis vertina 2016-2017 metų RKL sezoną: „Na kaip čia pasakius, sezonas neblogas, nes galėjo būti ir blogiau. Buvome trys jauniausios komandos lygoje: mes, Biržai ir Klaipėdos „Neptūno“ dubleriai, gavosi, kad kitos dvi komandos iškrito į B divizioną, o mums pasisekė, išlikome A divizione. Žudė klaidos, nes buvom pirmi lygoj pagal klaidas, aišku jaunatviškumas, treniruočių trūkumas, nes trūkdavo žmonių treniruotėse. Sezono metu komandą paliko Tadas Pažėra, nesusižaidimas prisidėjo dar labiau. Krepšinis – komandinė šaka, trūkom treniruočių, supratimo, kad galėtume naikinti klaidas, kurios išliko iki pat pabaigos.

Visgi, kaip jauna komanda įgijom naujos patirties, pasisėmėm teigiamų dalykų sezono metu. Ypatingai patobulėjo mūsų aukšti žmonės, Gytis Neimantas, Dominykas Bertulis stipriai paėjo į priekį. Buvo tikrai daug naudos. Ačiū sirgaliams, kurie palaikė, klubui ir visiems kitiems, kurie buvo kartu. Galėjo būti geriau, bet galėjo ir prasčiau, tikslus įvykdėm, nes tikslas prieš sezoną keltas buvo išlikti RKL A divizione. Visada baigus sezoną galvoji, kad galėjo būti geriau, bet gavos kaip gavos.“

Trenerio prognozė
Treneris paklaustas, kas šiais metais galėtų triumfuoti RKL A divizione atsakė: „Šiai minutei galvoju, kad Gargždai laimės: gerai sukomplektuota, patyrusi komanda. Jeigu reiktų statyti šiuo metu, statyčiau būtent už Gargždų komandą.“

SK „Kristalas“ dėkoja už dar vieną sezoną Regionų krepšinio lygoje, ačiū sirgaliams, palaikiusiems, domėjusiesiems ir visiems, kurie palaikė ir buvo šalia. Ypatingai dėkojame komandos rėmėjams, pagrindiniai komandos rėmėjai Šiaulių rajono savivaldybė ir „Grafų baldai“. Laukite naujienų ir iki kito sezono!