Naujienos

Kuršėnuose praūžė krepšinio turnyras „Pavenčiai ‘17”

Kasmetinis SK „Kristalo“ ir Pavenčių bendruomenės rengiamas turnyras vėl paskutinį vasaros šeštadienį į Pavenčių krepšinio aikštelę sutraukė krepšinio mėgėjus ir sirgalius. Šį kartą rungtynės vyko 5 grupėse: vaikinų gimusių 1999-2001 m. bei 2002 m. ir jaunesnių, vyrų gimusių 1998 m. ir vyresnių, veteranų ir šeimų. Iš viso dalyvavo 25 komandos, kuriose žaidė 85 krepšininkai. Kiekvienoje grupėje prizininkai buvo apdovanojami medaliais, nugalėtojai taurėmis, o pagrindinėje vyrų grupėje laimėtojai išsidalino 90, 60 ir 30 eurų dovanas.

Nuo 12 valandos aikštelėje grūmėsi vaikinų komandos. Jauniausioje vaikinų grupėje gimusių 2002 m. ir jaunesnių kovėsi trys komandos. Bronza atiteko komandai „Audi 100“ (Aivaras Gorelis, Ernandas Kožukauskas, Justinas Šimkus, Dinas Ščiukas). Sidabro medalius gavo komanda „Be pavadinimo“ (Kipras Kunigėlis, Eimantas Joniškis, Denas Sutkus). Pirmieji tapo komanda „Užsieniečiai“ (Mindaugas Košelis, Alanas Vozbutas ir Eimantas Liaugminas).

Kiek vyresnių grupėje gimusių 1999-2001 metais žaidė 5 komandos, kurios rungėsi rato sistema. Netrūko įtemptų rungtynių, nes net trys komandos turėjo vienodą pergalių skaičių, todėl vieta lentelėje sprendėsi pagal taškų santykį. Bronzą laimėjo komanda „Legionieriai“ (Faustas Juozapavičius, Dovydas Pagojus, Mantas Širvys). Sidabras – komandai „Užsieniečiai“, kurie triumfavo jaunesniųjų grupėje ir gavo teisę žaisti su vyresniais. Tris pergales ir vieną pralaimėjimą patyrusi komanda „Feniksas“ užtikrintai nugalėjo šioje grupėje (Arijus Auškalnis, Edvinas Daunys, Vilius Kaubrė, Erlandas Ševčiukas).

Popiet nuo 14 valandos rungtis pradėjo pagrindinė vyrų grupė, kurioje susirinko 11 komandų. Paskirstytos į 3 pogrūpius, komandos žaidė rato sistema. Į pusfinalius pateko pirmąsias vietas užėmusios komandos bei geriausia antroji komanda. Viename pusfinalyje susikovė kuršėniškiai „Kristalo“ ir „Tiek ir tereikėjo“ komandos, kitame svečiai iš Plungės „Garso impulsas“ ir „Akmenės“ ekipos. Pralaimėję pusfinalius dėl bronzos ir 30 eurų čekio žaidė „Kristalo“ bei „Akmenės“ krepšininkai, po įtemptos kovos trečioji vieta atiteko svečiams iš Akmenės (Martynas Valters, Mantas Košelis, Rokas Milašiūnas). Finalą geriau pradėjo „Tiek ir tereikėjo“ komanda, tačiau antroje pusėje geriau sužaidę plungiškiai iškovojo pergalę. Antrąją vietą užėmė komanda „Tiek ir tereikėjo“ (Karolis Jonuška, Gražvydas Mockus, Edvinas Sparvelis, Egidijus Ralys) ir gavo 60 eurų dovaną. Čempionais tapo plungiškiai „Garso impulsas“ (Gediminas Jakštas, Vytautas Domys, Julius Paulauskas, Dalius Nargaila). Jie kėlė į viršų nugalėtojų taurę bei gavo dovaną iš organizatorių – 90 eurų.

Vyrų grupėje, kuriems 35-eri ir daugiau, dalyvavo trys komandos, kurios aršiai kovėsi krepšinio aikštelėje, ir taip išsidalino vietas. Trečioji vieta komandai „Kuršėnų vyniotiniai“ (Gražvydas Felinskas, Ramūnas Norutis ir Kazimieras Šleževičius). Antrieji – komanda „50“, kurių amžiaus vidurkis 50 metų (Elijus Spulginas, Antanas Akučka, Elijus Spulginas). Stipriausi veteranų grupėje buvo komanda „Pensininkai“ (Ernestas Obrikas, Žilvinas Frejaris, Arūnas Adomaitis, Evaldas Norvilis).

Organizatoriai džiaugiasi, kad jau kelinti metai susirenka bent trys šeimų komandos, kurios parodo, kad krepšinis gali suvienyti ne tik draugus, bet ir tėvus bei vaikus. Bronzą šeimų grupėje laimėjo „Noručiai“ (Ramūnas, Deividas ir Rokas). Antrieji tapo „Jonuškai“ (Alfredas, Karolis ir Benediktas). Pirmąją vietą iškovojo „Saulės radijo“ komanda (Antanas ir Vilius Akučkos ir Mantas Paulauskas).

Tradicinis tritaškių konkusas vyko po visų rungtynių, šį kartą jame dalyvavo 29 metikai. Į finalą pateko Vilius Akučka ir Julius Paulauskas, kurie pataikė po 5 taiklius metimus iš 10-ies bei Aurimas Kančauskas, kuris sugebėjo pataikyti net 7 tritaškius. Finale teko pratęsti seriją, nes pirmojoje visi pataikė po 4 taiklius tritaškius. Viską vyrai išsiaiškino per antrą finalo seriją, kurioje Julius Paulauskas pataikė 6 tritaškius ir dar vieną taurę išvežė į Plungę.

Visus nugalėtojus sveikinimo SK „Kristalo“ prezidentas Alfredas Jonuška ir Pavenčių bendruomenės pirmininkė Ilona Kerienė. Dėkojame pagrindiniam rungtynių teisėjui Juozui Staponkui bei visiems prisidėjusiems prie turnyro organizavimo. Ačiū visiems dalyvavusiems bei stebėjusiems, susitiksime kitais metais, vėl paskutinį vasaros šeštadienį Pavenčiuose.

Daugiau nuotraukų galite rasti SK „Kristalo“ puslapyje Facebook.