Naujienos

Kuršėnuose trijulių krepšinio turnyre triumfavo plungiškiai

Rugpjūčio 25-ąją Kuršėnuose finišavo pirmasis Mažų miestelių krepšinio lygos 3×3 krepšinio čempionatas. Nuo pat pirmojo vasaros savaitgalio trukusiame čempionate iš viso buvo surengta dešimt atskirų etapų bei galiausiai vienuoliktasis – finalinis.

Nuo keturiolikmečių iki penkiasdešimtmečių

Kartu su tradiciniu Pavenčių krepšinio turnyru jau nuo pat ankstyvo ryto savo kovas pradėjo jauniausieji dalyviai. U14 grupėje varžėsi trys ekipos, o U16 grupė sutraukė keturias komandas norinčias išbandyti savo jėgas, vėliau prie šių komandų prisijungė penkios Veteranų grupės komandos ir galiausiai dar septynios Vyrų B grupės ekipos.

U14 grupės čempionais tapo Papilės komanda (Arminas Baliulis, Dovydas Serapinas ir Deividas Venckus), kuri finale po atkaklios kovos 7:6 palaužė Draugystę. U16 grupės varžybose triumfavo Saulės krepšininkai (Deividas Norutis, Martynas Česnauskas, Domas Uosis ir Lukas Uosis), kuri laimėjo visas penkerias žaistas rungtynes ir nepaliko šansų savo varžovams. Antrojoje vietoje liko LGE, treti – Katlerio kebabai.

Veteranų varžybos sutraukė penkias komandas ir čia jau nuo pirmųjų turų vyko itin atkaklūs susitikimai. Galiausiai čempionais tapo be pralaimėjimų rungtyniavusi Seno Gero Kristalo ekipa, kurios garbę gynė Marius Jankaitis, Darius Grabauskas, Danas Mikolaitis ir Elijus Spulginas. Antri liko Juozas veža, o trečiąją vietą užėmė komanda D.A.G.G.

Vyrų B grupėje, kur komandos kovojo ir dėl trijų papildomų kelialapių į tolimesnes pagrindinio čempionato varžybas susirinko septynios komandos, kurios buvo išskirstytos į du pogrupius. Sėkmingiausiai šiose varžybose sekėsi Kėdainių ekipai, kuriai atstovavo Medas Kuprijanovas, Dalius Brigadierius, Gediminas Butkus ir Andrius Šebelskis. Kėdainiečiai nugalėjo visus varžovus ir kėlė Vyrų B grupės nugalėtojų taurę į viršų, antri liko Papilės krepšininkai, treti – Kuršėnų atstovai Iliuzijos komanda. Papilės komandai atsisakius kelialapio į A grupės varžybas, toliau savo dalyvavimą turnyre pratęsė Kėdainių bei Iliuzijos komandos.

Lietus privertė komandas turnyrą pratęsti sporto salėje

Pasibaigus Vyrų B grupės varžyboms iš dangaus pliūptelėjo lietus, tad organizatoriams teko pagrindinės čempionato grupės varžybas perkelti į S.Anglickio mokyklos sporto salę. Čia susirinko stipriausios 12 pirmojo MMKL 3×3 čempionato komandų, kurios pagal FIBA reitingą buvo suskirstytos į 4 grupes po 3 ekipas. Iš kiekvienos grupės po dvi geriausias komandas pateko į ketvirtfinalį, o trečiąsias vietas užėmusios komandos savo dalyvavimą pratęsė paguodos varžybose B divizione.

Jau nuo pat pirmųjų susitikimų kovos aikštelėse vyko itin atkakliai ir emocingai, kadangi rungtynių reikšmė didelė, nei viena komanda nenorėjo pasiduoti ir kibo varžovams į atlapus iš visų jėgų. Bene sudėtingiausia situacija susiklostė A pogrupyje, kur komandos po grupės varžybų pasidalino po pergalę ir tik dėka daugiau pelnytų taškų pirmi liko Panarai iš Vilniaus, o antri Adorma-Roletai Jums iš Panevėžio, taip palikdavo Kuršėnų garbę gynusius One Outer už atkrintamųjų borto.

Lemiamas etapas – ketvirtfinalis

Puikiai grupės varžybas sužaidė FA(S)T-Naresta ir Gaišals komandos, kurios iškovojo po dvi pergales bei iš pirmųjų pozicijų pradėjo atkrintamąsias, tačiau abiems komandos ketvirtfinalis buvo nesėkmingas. Daug patirties sukaupusi FA(S)T-Naresta, kuriai atstovavo Deividas Aukštuolis, Otas Majeras, Andrius Filipovas ir Rolandas Matulis 22:11 neatsilaikė prieš puikiai rungtyniavusius Kėdainių krepšininkus, o Gaišals 13:21 nusileido Adorma-Roletai Jums ekipai. Atkakliausias ketvirtfinalis vyko tarp Alfa patinų (Kėdainiai) ir Panarų (Vilnius) ekipų, jo pradžioje Panarai įgijo įtikinamą persvarą, tačiau trys tolimos Armino Kelmelio dvitaškės bombos iš eilės tą skirtumą panaikino ir Alfa patinams sugrįžus į rungtynes tolimesnę eigą jau kontroliavo pastarieji. Vis dėlto paskutinės atakos galimybę dar turėjo Panarai, tačiau gero metimo suregzti nepavyko ir 16:17 pralaimėję jie užleido vietą pusfinalį Alfa patinams.

B divizione dėl paguodos medalių komplekto susikovė Grafu Furniture ir Roksalos krepšininkai, o jų akistatoje geriau atrodė Kuršėnų atstovai (Gintaras Kukanauskas, Laurynas Kaveckas, Mindaugas Norkus ir Mažvydas Čepliauskas), kurie įveikė vos 170 gyventojų turinčio Rokiškio rajono miestelio Suvainiškio atstovus 15:8 ir pasidabino atminimo medaliais.

Tarp stipriausių – etapų nugalėtojai ir B grupės čempionai

Pusfinalyje Kėdainių derbyje Alfa patinai 20:17 įrodė pranašumą prieš Kėdainius, o kitame pusfinalyje Garso impulsas-PSC gan nesunkiai 21:12 susitvarkė prieš prasčiausias rungtynes tą dieną sužaidusius Adormos krepšininkus. Po pusfinalių paaiškėjo, kad finale susitiks Plungės Garso impulsas-PSC (etapo nugalėtojai Skuode) ir Kėdainių Alfa patinai (etapo nugalėtojai Jonavoje). Finalas buvo vertas finalo vardo, kova vyko taškas į tašką, netrūko ir kietos kovos, bei įspūdingų pataikymų. Galiausiai paskutinis Armino Kelmelio dvitaškis metimas su rungtynių pabaigos sirena skriejo pro šalį ir Plungės komanda nugalėjusi 17:15 tapo pirmojo MMKL 3×3 čempionato nugalėtoja.

Trečiąją vietą iškovojo Adorma-Roletai Jums (Darius Griškėnas, Mantas Vaznonis, Žygimantas Šimonis ir Šarūnas Reinartas), mažajame finale 22:15 susitvarkiusi su Kėdainiais.

Pirmojo MMKL 3×3 čempionų komandai atstovavo Gediminas Jakštas, Gvidas Galinauskas, Modestas Jurkaitis ir Ignas Razutis, be išskirtinių medalių nugalėtojams buvo įteiktas ir Grafu furniture įsteigtas 500 EUR piniginis prizas, o šios komandos žaidėjas I.Razutis buvo pripažintas naudingiausiu finalo krepšininku.

Antroje vietoje liko Alfa patinai su Arminu Kelmeliu, Laurynu Danieliumi, Povilu Dambrausku ir Dariumi Mackumi priešakyje, jie buvo apdovanoti 150 EUR piniginiu prizu, o trečiosios vietos laimėtojams atiteko 100 EUR.

Finalo stipriausioms komandoms prizus įteikė Šiaulių rajono meras Antanas Brazaras, sporto klubo Kristalas prezidentas Alfredas Jonuška ir garsus krepšininkas Audrius Danusevičius.

Už pagalbą organizuojant Mažų miestelių krepšinio lygos 3×3 čempionato finalus dėkojame sporto klubui Kristalas, Šiaulių rajono savivaldybei, Pavenčių bendruomenei, Saulės radijui, portalui Kuršėnai.lt, taip pat rėmėjams Jupoja, AutoBaltika, Ūkininkų Baristų duona, UAB Labnora, Gedvaira ir žinoma pagrindinio prizo steigėjui Grafu Furniture.