Naujienos

Naują sezoną Kuršėnų komanda pasitinka kardinaliai pasikeitusi

Kuršėnų Grafų baldai-KA SaulėKuršėnų „Grafų baldai-KA Saulė“ – taip šį 2015-2016 sezoną vadinsis Kuršėnų komanda, kuri ir toliau rungtyniaus Natural Pharmaceuticals-RKL čempionato A divizione ir taip pat po ilgos pertraukos grįš į Šiaulių krepšinio lygą. Po sudėtingo praėjusio sezono pavyko išlaikyti pagrindinį komandos rėmėją „Grafų baldus“ bei kitus komandos rėmėjus. Visgi komandos vadovai nutarė imtis permainų, todėl prie komandos prisijungti pakvietė Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ auklėtinius bei trenerį Dainių Bertulį, kuris šį sezoną vadovaus komandai. Komandos vadovas Alfredas Jonuška teigė: „Džiaugiamės, kad po visų praeitą sezoną kamavusių problemų pavyko išsilaikyti stipriausiame RKL divizione. Šiais metais turime įdomią sudėtį, todėl laukia įdomus sezonas. Tikslas – garbingai sužaisti trečioje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje RKL ir vėl po trijų metų pertraukos grįžti į Šiaulių krepšinio lygą. Kokybiškai kita komanda, žaidėjų pajėgumas atitinkantis lygį šiose lygose.  Viską galėsite patys pamatyti ir įvertinti namų rungtynėse, į kurias visus kviečiu.“

Vyriausiojo komandos trenerio Dainiaus Bertulio paklausėme apie pasiruošimą bei komandos komplektaciją ir tikslus artėjančiam sezonui. Trenerio komentaras: „Pasirengimas sezonui galėjo vykti sklandžiau, nes kai kurie žaidėjai turėdavo dirbti arba šiuo metu Augustas Pampikas yra išvykęs į Kiniją, tačiau ruošiamės sezonui ir toliau. Ši komanda sudaryta iš jaunų žaidėju bei patyrusių krepšininkų mišinio. Žaisime ta sudėtimi, ką turime, todėl belieka iš šio kolektyvo padaryti komandą. Rungtyniausime RKL ir ŠKL, todėl pagrindinis mūsų sezono tikslas yra kiekvienose rungtynėse į aikštelę žengti „degančiomis“ akimis ir siekti pergalių atiduodant visas jėgas. Laiko prieš sezoną dar turime, o viską pamatysime sezono metu“.

Perspektyvūs jaunuoliai prisijungė prie kelių krepšininkų, kurie liko komandoje po praeito sezono: Gintaro Kukanausko, Augusto Pampiko ir Manto Jankaičio. Šie žaidėjai turėtų puikiai įsilieti į jauną komandą ir sudaryti joje branduolį, taip savo patirtimi palengvindami trenerio Dainiaus Bertulio darbą bei suteikdami daugiau pasirinkimų valdant komandos žaidimą. Komandos vadovai džiaugiasi, kad pavyko išlaikyti perspektyvų Augustą Pampiką, kuris praeito sezono pabaigoje grįžo į Kuršėnų komandą, bei universalų puolėją Mantą Jankaitį, kuris aikštelėje visada trykšta energija ir noru.

Aukštaūgis Gintaras Kukanauskas jau yra tapęs komandos simboliu, nes lieka ištikimas SK „Kristalui“ nepaisant to, kad sulaukia kitų komandų dėmesio. „Kol kas mažai žaidėme, reikia dar laiko. Treneris reikalauja maksimumo ir jaunuoliai dega noru, todėl, manau, bus saldžių vaisių, bet prieš tai reikia daug darbo ir laiko. Pačiam dar reikia įsivažiuoti į komandos ritmą, bandysiu žaisti su jaunimu, o kaip mes atrodysim kaip komanda, parodys laikas.“ – komentavo Gintaras Kukanauskas.

Iš SK „Kristalo“ komandos, kuri praeitą sezoną triumfavo ŠRVMKL pirmenybėse pagrindinę komandą papildė Gražvydas Mockus. Gynėjas praėjusiame sezone buvo neabejotinas komandos lyderis ir užsiminęs apie norą pakilti į aukštesnį lygi bei save išbandyti pagrindinėje vyrų ekipoje. Paklaustas apie žaidimą šioje komandoje šį sezoną žaidėjas atsakė: „Labai laukiu sezono pradžios ir noriu sau, komandos draugams bei treneriui įrodyti, kad galiu žaisti aukštesniame lygyje.“ Paklaustas apie artėjantį sezoną ir komandą Gražvydas nestokojo optimizmo: „Su komanda turėtume tikrai daug ką nuveikti, nes pagrindą sudaro jaunimas, kurie turi daug noro ir gali žaisti. Tikrai turėtume pakliūti į atkrintamąsias varžybas, o gal ir toliau. Tikiu, kad sezonas bus labai geras.“

Kuršėnų komanda taip pat po ilgo laiko tarpo grįžta į Šiaulių krepšinio lygą, nes komandos vadovai nutarė, jog tai bus puikios sąlygos ruoštis pagrindinėms kovoms Regionų krepšinio lygoje. Šį sezoną stipriausioje Šiaulių lygoje rungtyniaus tik 6 komandos, todėl viskas pasimatys sezono metu. Primename, kad Kuršėnų komandą ne kartą tapo Šiaulių krepšinio lygos čempionais bei prizininkais, todėl lyga nutarė neleisti RKL rungtyniaujantiems žaidėjams žaisti miesto čempionate. Taip užsivėrė durys SK „Kristalo“ komandai, nes prioritetu visada buvo stipresnė Regionų krepšinio lyga. Po tokio lygos sprendimo lyga nebeaugo ir tik prieš šį sezoną šis draudimas buvo panaikintas. Visgi vargu ar neliko pasekmių po šio sprendimo mūsų komandai ir visai lygai, tačiau apie lygos lygį ir konkurencingumą galėsime rašyti tik įsibėgėjus sezonui.

Kalbant apie komandos sudėtį, tai nepaisant to, kad visi jaunuoliai prisijungę prie Kuršėnų komandos, žaidžia Moksleivių krepšinio lygoje, dalis jų turi patirties aukštesniame lygyje. Gynėjų grandyje žaisiantis Mantvydas Žukauskas 2014 metais atstovavo Lietuvos rinktinei U-16 Europos čempionate, o Tadas Pažėra,  atstovavęs Šiaulių „Šiaulių“ komandai Lietuvos krepšinio lygoje, debiutuos ir galės tobulėti Kuršėnų komandoje. Puolėjas Dominykas Ratkus praeitais metais jau vilkėjo SK „Kristalo“ ekipos aprangą ir nėra naujokas RKL, Per 10 rungtynių vidutiniškai žaisdavo beveik po 15 minučių ir pelnydavo, po 3,2 taško. Vilius Akučka praeitais metais gynė Šiaulių „Policijos“ garbę RKL B divizione, kur per 8 rungtynes sezono pradžioje aikštelėje praleisdavo po daugiau nei 21 minutę ir pelnydavo po 7 taškus.

Kuršėnų „Grafų baldai-KA Saulė“ komandos sudėtis Natural Pharmaceuticals-RKL čempionate 2016-2017 metų sezone:
Gynėjai: Augustas Pampikas, Gražvydas Mockus, Tadas Pažėra, Mantvydas Žukauskas, Rokas Ruškys, Jurgis Šventickas, Mindaugas Vėta.
Puolėjai: Mantas Jankaitis, Dominykas Ratkus, Vilius Akučka, Dominykas Bertulis, Edvinas Daukša, Lukas Varanavičius, Kristijonas Silius.
Vidurio puolėjai: Gintaras Kukanauskas, Gytis Neimantas.

Vyriausias treneris: Dainius Bertulis.
Trenerio asistentas: Elijus Spulginas

Komandos vadovas: Alfredas Jonuška.

Natural Pharmaceuticals-RKL čempionato atidarymas spalio 5 dieną vyks Vilniuje, kurio metu bus atskleista šio sezono vizija ir rengimo principai. Apie viską pranešime kitame straipsnyje. Karščiausias naujienas apie Kuršėnų komandą, komentarus po rungtynių bei rezultatus galite sekti SK „Kristalo“ puslapyje facebook‘e bei www.kristalas.net.