Naujienos

Pasaulio klasikinės jėgos trikovės čempionate ir „Kristalo“ sportininkas

Suomijos mieste Salo vyko Pasaulio klasikinės jėgos trikovės visų amžiaus grupių čempionatas . Čia susirinko 800 sportininkų iš 55 šalių, atstovaujantys penkis žemynus. Lietuvos garbę gynė trys sportininkai – Kkaunietė Daiva Žarovienė antroje meistrų grupėje pagerinusi pasaulio moterų rekordus tapo pasaulio veteranų čempione ir nugalėjo absoliučioje įskaitoje, buvęs joniškietis, dabar gyvenantis Vilniuje, Paulius Pupinis jaunimo grupėje užėmė trečią vietą. Jaunių grupėje startavo Antano Griciaus auklėtinis „Kristalo“ sporto klubo sportininkas Egidijus Valčiukas.

Nors pagal registraciją svorio kategorijoje iki 53 kg turėjo dalyvauti 12 sportininkų, startavo tik du sportininkai. Rusas Borisas Komisarovas ir Egidijus Valčiukas atsvėrė savo rezultatais kitų sportininkų nebuvimą. Jų tarpusavio kova papuošė visą čempionatą. Sportininkai  puikiai pažįsta vienas kitą nuo kovų Europos čempionate, kuomet Egidijus pralaimėjo tik 2,5 kilogramo svorio kategorijoje, bet absoliučioje įskaitoje liko antras, o Borisas trečias.

Pasaulio čempionate pasvėrus sportininkus, Egidijus svėrė 52,18 kg, o Borisas 52,48 kg. Pritūpimo veiksme Egidijus antru bandymu pagerino jam priklausančius Pasaulio ir Europos jaunių ir jaunimo rekordus įveikęs 182,5 kg. Trečiu bandymu dar kartą pagerinti rekordai 190 kg. Komisarovas pritūpė su 165 kg svoriu, tad Egidijus tapo Pasaulio jaunių čempionu šiame veiksme.

Priminsiu, kad Europos ir Pasaulio čempionatuose jėgos trikovėje sportininkai apdovanojami ir už atskirus veiksmus.

Štangos spaudimo veiksme Valčiukas nugalėjo su rezultatu 115 kg, tai nauji Pasaulio ir Europos jaunių rekordai. Ankstesnis rekordas priklausė taip pat Egidijui – 110 kg, šį svorį įveikė Komisarovas. Viską lėmė trečiasis veiksmas – trauka.

Egidijus pradėjo nuo 130 kg ir įveikęs šį svorį, jis pagerino Komisarovo Pasaulio ir Europos jaunių trikovės rekordą pasiektą Europos čempionate Čekijoje, kuris buvo 427,5 kg.

Valčiuko rezultatas sumoje po pirmo traukos bandymo sumoje 435 kg. Antru bandymu 137,5kg, vėl rekordai ir sumoje 442,5 kg.

Antru bandymu Borisas įveikęs 170 kg svorio štangą susigrąžina savo rekordus sumoje surenka 445 kg. Trečiu bandymu Valčiukas  įveikia 142,5 kg svorį. Tai naujas Lietuvos jaunių traukos rekordas ir trikovės suma – nauji Pasaulio ir Europos jaunių rekordai – 447,5 kg.

Savo šansą išnaudoja Komisarovas trečiu bandymu iškelia 175 kg svorio štangą, taip pagerina Pasaulio Ir Europos traukos ir sumos 450 kg rekordus. Jis tampa planetos čempionu svorio kategorijoje iki 53 kg, Valčiukas pralaimi jam 2,5 kg ir lieka antras.

Pasibaigus Pasaulio Klasikinės jėgos trikovės jaunių čempionatui  buvo suvesti visi rezultatai, kur išaiškinti trys stipriausi planetos jaunių trikovininkai.

Paaiškėjo kad patys lengviausi sportininkai, taip atkakliai kovoję tarpusavyje ir yra stipriausi.

Stipriausias jaunasis sportininkas Kuršėnų sporto klubo narys Egidijus Valčiukas 437.52 taškai. Antras Rusijos atstovas B. Komisarovas 437,36 taškai. Trečias liko Švedas Danielius Saler 432,25 taškai.

Norisi labai padėkoti mūsų klubo rėmėjams ir klubo Prezidentui Alfredui Jonuškai už paramą padedant klubo sportininkams siekti aukštų rezultatų.