Naujienos

Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionate – vicečempiono titulas!

Hamburgo mieste Vokietijoje vyko Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatas, kuriame varžėsi 530 sportininkų iš 35 šalių. Lietuvai atstovavo 23 sportininkai iš kurių 5 buvo Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ sportininkai.

Geriausiai čempionate sekėsi ASU studentui Nerijui Lenkauskui, kuris keldamas 24 kg svarsčius ilgo ciklo rungtyje iškovojo pasaulio vicečempiono vardą. Nerijus iškėlė svarsčius 69 kartus ir tik 6 kėlimais atsilikęs, pralaimėjo sportininkui iš Kroatijos.

Dvikovės rungtyje Nerijus išstūmė 24 kg du svarsčius 129 kartus ir išrovęs svarstį 160 kartų surinko 209 taškus ir čia buvo trečias. Panaikinus jaunimo grupę su 16 kg, jaunosioms „Kristalo“ sportininkėms teko kovoti suaugusių grupėje. Išrovusi svarstį 77 kartus Daugėlių pagrindinės mokyklos mokinė Domantė Gedrimaitė liko septinta svorio kategorijoje iki 58 kg.

Svorio kategorijoje iki 68 kg L. Ivinskio gimnazistė Milda Tamošaitytė išrovusi 16 kg svarstį 161 kartą pagerino savo rekordus Lietuvos jaunių, jaunimo ir moterų 25 pakėlimais. Gabija Gintauskaitė svorio kategorijoje virš 68 kg. varžėsi su 23 varžovėmis. Išrovusi 142 kartus liko septintoje vietoje. Gabija mokosi L. Ivinskio gimnazijoje.

Jolita Vitkauskaitė varžėsi su 24 kg svarsčiu svorio kategorijoje iki 63 kg ir tapo Pasaulio jaunimo prizininke, iškovota trečia vieta.

Sportininkų treneris tarptautinės kategorijos teisėjas Antanas Gricius teisėjavo visas čempionato dienas.